„W drodze do zgody"


Serdecznie zapraszamy na Konferencję
„W drodze do zgody".
termin: 17 października 2017 r
miejsce: sala konferencyjna (K-711) Sądu Okręgowego w Krakowie
ul. Przy Rondzie 7, Kraków
w godzinach od 9:00 do15:00.
Udział w Konferencji jest bezpłatnyKonferencję organizuje Fundacja Rodzina Plus, przy współpracy Zarządu Głównego Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie, w ramach obchodów Tygodnia Mediacji (16-20 października 2017 roku), w tym Międzynarodowego Dnia Mediacji (19 października 2017 roku).

Patronat honorowy Konferencji objęli: Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Rzecznik Praw Dziecka, jak też Zakład Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat medialny Konferencji objęło Radio Kraków.

Celem Konferencji „W drodze do zgody” jest upowszechnienie wiedzy o alternatywnych sposobach rozwiązywania sporów i konfliktów międzyludzkich oraz ukazanie dobrych praktyk w zakresie stosowania mediacji, jako skutecznej metody rozwiązywania sporów i konfliktów w sprawach cywilnych/rodzinnych, nieletnich oraz karnych.

Mamy nadzieję, że obecność przedstawicieli środowisk, które, na co dzień stykają się z osobami uwikłanymi w różnego rodzaju konflikty, tj. sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie i Sądów Rejonowych, adwokatów i radców prawnych, mediatorów z listy stałych mediatorów prowadzonej przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie, kuratorów sądowych, przedstawicieli nauki, Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wydziału Edukacji UMK, a także Powiatowych i Miejskich Centrów Pomocy Rodzinie z terenu województwa małopolskiego, pozwoli na spojrzenie z szerszej perspektywy na potrzeby osób uwikłanych w konflikt ze szczególnym uwzględnieniem małżonków /rodziców pozostających ze sobą w ostrym konflikcie i dzieci często narażonych na przemoc psychiczną z ich strony.


Projekt: Organizacja Konferencji „W drodze do zgody” został sfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie, przy wsparciu Zarządu Głównego Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie.

Program Konferencji „W drodze do zgody”

Zgłoszenie

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października 2017 roku

Ptronat Konferencji


Kontakt

ul. Krasickiego 18, I p. 30-503 Kraków
Telefon: +48 666 899 596, +48 604 432 306
Email: fundacja@rodzinaplus.org

© 2013 - All Rights Reserved
Wróć do góry